Daily Metal поспілкувався з українським хеві-метал гуртом Exact Division і дізнався про EP Dirt Jumper, запис нового альбому, а також про велосипедні пристрасті суворих київських музикантів.

Exact Division

Привіт! У 2011 році ви вирішили зібратись після стількох років затишшя. Як це відбулося? Чому саме тоді?

Привіт! Дійсно, творча пауза затягнулася – ми мовчали майже 20 років. Дружини, машини, кар'єри не залишали часу для серйозної творчості. На якийсь період часу ми навіть втратили один одного з поля зору. Потім знову «знайшлися», стали спілкуватися, вибиратися спільно на пиво і більярд. У якийсь момент виникла думка знову зібратися як група. Після попереднього обговорення стало ясно, що музика нікого не «відпустила» і ми вирішили не чинити опір нашому бажанню.

Тоді ж, у 2011, змінилась назва з Exile на Exact Division. А чому саме Exact Division? Розкажіть, як обирали назву для гурту?

Ну, по-перше, назва Exile втратила актуальність для нас самих. По-друге, з'ясувалося, що вже існує кілька груп з такою назвою. Було потрібно щось унікальне, щось не примітивне і не надто заумне. Наш барабанщик Олексій запропонував назватися Exact Division. Назва нам сподобалася, здалася дещо співзвучною з попередньою і цікавою за змістом. Хочемо зазначити, що, хоча в ній присутнє слово Division, ніякого відношення до військового підрозділу воно не має. Exact Division – термін, який представляє собою задачу «про Справедливий поділ» з теорії ігор (математики зрозуміють :). Ну, і звучить добре!

Розкажіть, будь ласка, про ЕР Dirt Jumper.

Через деякий час після нашого другого народження ми підготували програму, з якою виступали на локальних концертах. Було очевидно, що для того, щоб рухатися далі, пробиватися на які-небудь цікаві і масштабні заходи в Києві та за його межами, необхідно мати записаний матеріал. Хоча б для того, щоб вислати його організаторам. Вирішили зробити це у вигляді ЕР. Для «повноти картини» ми намагалися вибрати з програми пісні, які найбільш відрізняються за настроєм і звучанням. Зведення та мастеринг нам робив W.Angel, а оформленням займався Nurgeslag. ЕР Dirt Jumper вийшов і як інтернет-реліз, і в традиційному вигляді (диск + конверт).

Exact Division

Зараз готуєте повноформатний альбом, коли можна чекати на нього? Розкажіть трохи про настрій альбому, якусь загальну концепцію.

Матеріал практично готовий до запису, сподіваємося встигнути до кінця року. При створенні пісень ми не намагалися дотримуватися якоїсь жорсткої концепції. І це, на наш погляд, навіть непогано. У нас немає пісень-клонів, схожих одна на одну. Але, тим не менш, все в рамках обраного стилю. А настрій альбому буде вельми бадьорим і бойовим! Хеві метал без нюнь!

Цей рік був дуже насичений в житті нашого суспільства. А що стосовно музичної сфери, що з музичних подій минулого року вам найбільше запам’яталось/сподобалося?

Певна річ, події в країні сильно вплинули на всі сфери життя суспільства. І музична область – не виняток. Негативу, звичайно, вистачає: це і відміни концертів виконавців зі світовим ім'ям, і зрив спільних турів з командами з ближнього зарубіжжя, і зменшення загального числа заходів. Але хочеться відзначити і позитивні моменти: ми бачимо надзвичайний підйом патріотизму і серед українців, і серед українських музичних колективів.

Exact Division

А які плани у вас найближчим часом? Де можна буде почути Exact Division?

У пріоритеті зараз запис повноформатного альбому, але це не означає, що ми припинили концертну діяльність. Найближчий наш виступ відбудеться 16 серпня на благодійному рок-фестивалі «Пікнік на узбіччі» в Обухові, потім 22 серпня нас чекає KOBYZHCHA MOTOFEST. Дати інших концертів дивіться на нашому сайті www.exactdivision.com та в соціальних мережах.

Ви грали на багатьох мотофестах. А як ви самі відноситесь до «залізних коней»? Є байкери серед Exact Division?

Кумедно. Хоча ми і називаємо себе байкерами, у наших коней немає моторів :) Ми велосипедисти-екстремали. Про це навіть говорить назва нашого EP. Dirt Jumping - це дисципліна в екстремальному велоспорті (стрибки на трамплінах). Ми дуже шанобливо ставимося до всіх, хто віддає перевагу двом колесам замість чотирьох :)

Які у вас плани на далеке майбутнє? 5 або ж і 10 років? Чого хотілося б досягти?

Так далеко у майбутнє ми не заглядаємо. Будемо писати музику, записувати альбоми, давати концерти – в цьому, власне, сенс і мета нашої діяльності. Хотілося б відвідати якнайбільше країн та міст – у нас досить авантюрна вдача.

Exact Division

На якій сцені хочеться найбільше зіграти? З яким гуртом виступити разом?

Щодо сцени відповідь однозначна – в українському Криму. А ось вибрати з величезної кількості улюблених виконавців важко. Не відмовимося виступити з будь-яким з них.

Як ви думаєте, наскільки музика в загальному впливає на життя та світосприйняття людей?

Це все досить індивідуально. Рок-музика завжди була одним з різновидів протесту, декларацією позиції нонконформізму. Вона не для всіх і це нормально. Музика сильно змінила особисто наші життя в юності. Саме через музику ми стали тими, ким ми є, і ні про що не шкодуємо.

Як ви думаєте, як вплинуть теперішні процеси в суспільстві (зокрема і напрямок євроінтеграції) на розвиток українського металу?

Глобального впливу не буде. У нас немає інформаційного вакууму. Україна і до недавніх подій була досить відкритою країною. Ми завжди були в курсі всіх новинок, у нас виступали багато зірок, та й для нас самих було нескладно при бажанні з'їздити на якийсь європейський фестиваль. Євроінтеграція посприяє ще більшої відкритості. Дуже сподіваюся, що нашим командам буде простіше їздити туди.

Традиційно, ваші побажання читачам DM та фанам важкої музики.

Може, трохи пафосно: слухайте рок-н-рол – це чесна музика вільних людей!

Exact Division

Источник: Daily Metal

К списку статей